• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi
 • www.twitter.com
Dünya Kırşehirliler Derneği
  • OZANLAR VE EVLİYALAR DİYARI "KIRŞEHİR" KENTPARK
  • Dünya Kırşehirliler Derneği | Türkiye ve Dünya'nın her yerine hizmetlerine devam.
  • NEŞET ERTAŞ "KIRŞEHİR" demek "BOZLAK" demek
  • Dünya Kırşehirliler Derneği Neşet Ertaş için Var
  • AHİLİK | AHİ EVRAN-I VELİ | ŞEYH EDEBALİ
  • Ahilik Nedir - Ahi Evran-ı Veli Kimdir - Şeyh Edebali Kimdir Kırşehir Değerleri Selçuklu - Osmanlı - Türkiye
Üyelik Girişi
Ana Menü
Site Haritası
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Ahi Evran Üniv.Rektörü

Kırşehir Büyükleri
Şeyh Edebali Kimdir ?

Şeyh Edebali 

 Kırşehir

Ahi Evran veiAhilik

Kırşehir

Cacabey ve Medresesi

Kırşehir

Aşıkpaşa ve Türbesi

 Kırşehir

Yunus Emre ve Türbesi

 Kırşehir

Süleyman Türkmani

 Kırşehir

Ahmedi Gülşehri

Dünya Kırşehirliler Derneği
Kırşehir

Seyfe Gölü

 Kırşehir

Kesik Köprü

  Kırşehir

Hirfanlı Barajı

Kırşehir

Kalehöyük

OZANLARIMIZ
Kırşehir 

Muharrem Ertaş

Kırşehir

Çekiç Ali

 Kırşehir

Hacı Taşan

Kırşehir

Aşık Said

 Kırşehir

Şemsi Yastıman

 Kırşehir

Neşet Ertaş

  Kırşehir

Ekrem Çelebi

  Kırşehir

Bahri Altaş

 Kırşehir

Tufan Altaş

Kırşehir

Kırşehir Ustaları

Kırşehir 

Kaman MehterTakımı

KİŞİSEL SİTELER

30.AHİLİK HAFTASI PENDİK’te BAYRAM HAVASINDA KUTLANDI

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Pendik’te düzenlemiş olduğu Ahilik Haftası kutlamalarına İstanbul Valisi Vasip Şahin de katıldı.

Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Pendik’te düzenlemiş olduğu Ahilik Haftası kutlamalarına İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kars Vali Yardımcısı Cevat Uyanık, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Yıldırım, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Pendik İlçe Müftü Yardımcısı Celalettin Taşdelen, Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Şişman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Kılıç, Pendik Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtar ve azalar, Oda Başkanları, Kredi Kefalet Kooparatif Başkanları, Sendika Başkanları, Hemşehri Dernekleri Başkan ve yöneticileri, Okul Müdür ve öğretmenleri, Üniversite ve Mesleki Teknik Lise öğrencileri, Pendik Esnafı, İstanbul’da yılın Ahisi seçilen Sait Yazıcı, İstanbul Ahilik Kutlama Komite üyeleri ile yüzlerce vatandaşın katıldığı program Mehteran Eşliğinde Cuma Namazı çıkışı Pendik Çarşı Camii’nden etkinlik alanına “AHİ YÜRÜYÜŞÜ” yapıldı.

 

Dünya Kırşehirliler Derneği Genel Başkanı ve Ahisiad Başkan Yardımcısı Ünal Kaya’nın sunumunu gerçekleştirdiği, Saygı duruşu, Şehitlerimiz için Fatiha, İstiklal Marşı ile başlayan program AHİLİK BAYRAMI havasında kutlandı.

 

Başbakan YILDIRIM’dan Kutlama Mesajı;

 

Başbakan Binalı Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yoğun programlarından dolayı teşrif edemediklerini bildirerek, programa emeği geçen herkese teşekkür ederek 30.Ahilik Haftamızı kutladılar.

 

Vali ŞAHİN;“Örste Demir Dövdü”

 

AHİSİAD’ın kutlamalarda Ahilik Haftası’nın simgesi haline getirdiği  “Örste Demir Dövme” Vali Şahin, AHİSİAD Başkanı İbrahim Çam ve Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal tarafından yapıldı.

 

Başkan ÇAM; “Anadolu’da Sanayi Devriminin Adıdır, AHİLİK”

 

Açılış konuşmasını Ahisad Başkanı İbrahim Çam yaptı.Çam konuşmasında; “İnsanlığın bilinen tarihinde demiri ilk işleyen millet olan Türklerin ticaretlerine şiar edindikleri edebin, İlamla müşerref olduktan sonraki Kur’ani ticaretin adıdır, Ahilik. Metal işlemeciliği,hayvancılık,dokumacalık ve benzeri dallarda iş insanlığına başlayan milletimizin 12 yy.’da Ahi Evran namında Nasuriddin Mahmud adında  Anadolu’da bir yiğit zanaatkarın 32 meslek dalını teşkilatlandırıp Anadolu’da sanayi devrimini gerçekleştirmesinin adıdır, Ahilik.Yine bu yiğit ve Ahilerin günümüze tamda yakın zamana ve bu anlara ışık olacak şekilde; içteki hainlere rağmen Moğul zulmü ve yağması olduğunda bir yandan üretip ekonomiye can verirken diğer yandan gerektiğinde de Milleti ve Devleti için silah kuşanıp şehit olup can vermelerinin adıdır, Ahilik”

 

Başkan Çam; “Ahilik sisteminin ve ruhunun bugünlere taşınmasında emeği geçenlere minnettarız.Her ne kadar sadece esnaflarımız çerçevesinde vedahi bir hafta hatırlansa bile bu sahip çıkmaya büyük bir nimet sayıyoruz, sahip çıkanlar ve devletimiz var olsun.Ayrıca Devletimizin yılda bir günü AHİLİK BAYRAMI adı altında MİLLİ BAYRAM ilan etmesi ve Devlet kurumlarında ki tüm terfilerin şeddi şerif kuşanma benzeri bu günde yapılmasının farkındalık oluşturup, meselenin sadece kültürel bir olgudan çıkarılmasında ilk ve önemli bir aşama olacağı inancındayım” dedi.

 

Vali ŞAHİN; “Ahilik, İki İmparatorluğun Güçlü ve Uzun Süreli Olduğunu Gösteren Teşkilattır”

 

İstanbul Ahilik Haftası kutlama heyeti adına konuşma yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin; İstanbul’un dünyanın en güzel şehri olduğunu belirtirken Pendik semtinin ise kendi mahallesi oldugunu ve burada evinde gibi hissettiğini söyledi.

 

Vali Şahin “Ahilik bizim tarihimizin ne kadar sağlam olduğunu, ne kadar güzel müessesler kurulduğunu ve bir yüksek bir medeniyete, yüksek bir ahlaka, yüksek bir anlayışa sahip bir millettik. Bugün de o genlerimiz tevarüs ederek bugüne gelmiştir” ifadelerini kullandı.

 

"DÜNYA’YA YENİ BİR NEFES OLABİLİRİZ"

 

“12. yüzyılda Ahi Evran ve isimsiz kahramanlarımızın o gün yaptığını çok daha iyi şekilde yapabiliriz, yenilerini üretebiliriz. Yeter ki isteyelim ve kendimize güvenelim.Bugün biz yeni bir medeniyet inşaası ve dünyaya yeni bir medeniyet teklifi noktasında yeni şeyler yapabiliriz." ifadelerini kullanan Vali Şahin,"Gerçekten dünya gittikçe acımasızlaşıyor ve rekabet gittikçe acımasız hale geliyor. Tam da bu dönemde biz dünyaya bir nefes verebiliriz. Bu güç, bu bilgi birikim bizde var. Dolayısıyla ben bu tür faaliyetleri, bu tür sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyorum ve hep yanlarında olmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.Konuşmanın sonunda Ahisiad Başkanı İbrahim Çam, Vali Şahin’e El Yapımı Özel Vazo hediye etti.

 

Prof.Dr. Turgut TOK; “Türk Kültür Tarihinde AHİLİK” Konuşma Yaptı

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı,Çağdaş Türk lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr Turgut TOK; “Türk Kültür Tarihinde AHİLİK” adlı konuşmalarını yaptılar.

 

Prof.Dr. Ahmet KAL’A; “İş Dünyasına göre AHİLİK” Konuşma Yaptı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ahmet KAL’A; “İş Dünyasına göre AHİLİK” adlı konuşmalarını yaptılar.

 

Baba Ustalığa Yükselen Oğluna ŞED KUŞATTI, Ahilik Beratı verildi

40 yıldır alüminyum talaşlı imalat mesleğinde ustalık yapan Eyyup Piroğlu, kalfalıktan ustalığa terfi eden oğlı Kemal Piroğlu’na şahitler huzurunda ŞED Kuşattı; Ahilik Beratı verildi.Ayrıca 25 yıllık halı dokuma ustasına, 57 yıllık kaynak ustasına, 55 yıllık berber ustasına,17 yıllık öğremenlik ve yöneticilik yapan örnek Okul Müdürüne, 40 yıllık gıda imalatçısına, Savunma Sanayi, Havacılık ve Uzay Teknolojilerinde ülkemiz adına milli üretim yapan firmaya, 30 yıllık ahşap işleme ustasına, 25 yıllık şöforluk yapan esnafa “AHİLİK BERATI” verilerek onurlandırıldı.

Ahi Berberinden Asırlık Malzemeleriyle Sembolik “AHİ TIRAŞI”

Dünya Guinnes Rekortmeni ve Saç tasarım şampıyonu  Ercan Buyruk asırlık tıraş malzemeleriyle sembolik tıraş yaptı.Çırağına öğütler verdi ”Ey oğul bilesin ki!... bizim mesleğimiz kıldan ince, kılıçtan keskindir, Pirimiz Selman-i Pak Hazretlerinden, Ahi Evran-ı Veli’nin yolunda mesleğimizi icra ediyoruz.Ey oğul !... Bu koltuklara Fatih Sultan Mehmet Hanlarında oturacağını unutmayasın, ona göre bu koltuğa oturan herkese itaatli olasın” dedi.

Vatandaşa Ahi Pilavı İkram edildi

Ahi Pilav ve  ikramlarının yapıldığı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Müftü Yardımcısı “Ahi Duası” yaptı, Başkan Çam, Katılımcılara Plaket Takdim Etti

 Pendik Müftü Yardımcısı Celalettin Taşdelen,”AHİ DUASI” yaptı Günün anısına programa katkı ve katılım sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara Ahisiad Başkanı İbrahim çam tarafından plaket takdim edildi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, yürüyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, yürüyor ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, sakal ve yakın çekim

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava#ahilikkutlamaları #kırşehirahilik #denizliahilik #receptayyiperdoğan #binaliyıldırım #devletbahçeli #pendikahilik #30ahilikhaftası #ünalkaya #ibrahimçam #vasipşahin #ahmetkala #turguttok #hüsamettinelçi #gebzeharem #pendik #istanbulvaliliği #pendikkaymakamlığı 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÜNAL KAYA - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEK BAŞKANI

ÜNAL KAYA
Dernek Başkanı
Özgeçmiş
www.unalkaya.com
Başkandan Mesaj
BİMER BAŞVURU
Bimer Başvuru Formu | Bimer sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Hava Durumu
Saat

FACEBOOK'ta BİZ
KIRŞEHİR İDARİ YAPISI

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ


MUSTAFA KENDİRLİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
AK PARTİ
 Halkla İlişkiler Binası 1.
Kat Nolu Banko Oda: E113

TEL: 0312 420 59 38
        0312 420 59 39
FAX: 0312 420 22 61


 

 Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ?

 

DR. METİN İLHAN
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
CHP

 Halkla İlişkiler Binası 3. 
Kat 3 Nolu Banko Oda: F320

TEL: 0312 420 56 20
        0312 420 56 21
FAX: 0312 420 21 23 Kırşehir Valisi İbrahim AKIN

İbrahim AKIN
 Kırşehir Valisi

Tel : 0386 213 11 25  
Fax: 0386 213 33 97


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu

Selahattin EKİCİOĞLU
Kırşehir Belediye Başkanı

Tel : 0386 213 10 23 
Fax: 0386 213 44 87
 

 

 

YURT DIŞINDAKİ DERNEKLERİMİZ

 • ABD
  ALMANYA
  AVUSTURYA
  AVUSTURALYA
  BELÇİKA
  DANİMARKA
  FRANSA
  HOLLANDA
  İSVEÇ
  İSVİÇRE
  İTALYA
  İSPANYA
  NORVEÇ

Nöbetçi Eczaneler
 Kırşehir

Konaklama Mekanları

Kırşehir 

Kaplıcalarımız

 Kırşehir

Gezi Alanları

 Kırşehir

Onix Kırşehir

 

Kaman Cevizi

TÜRKİYE deki DERNEKLERİMİZ
 • ADANA
  ADIYAMAN
  AFYONKARAHİSAR
  AĞRI
  AMASYA
  ANKARA
  ANTALYA
  ARTVİN
  AYDIN
  BALIKESİR
  BİLECİK
  BİNGÖL
  BİTLİS
  BOLU
  BURDUR
  BURSA
  ÇANAKKALE
  ÇANKIRI
  ÇORUM
  DENİZLİ
 • DİYARBAKIR
 • Temsilcimiz
 • Ramazan Doğan 
 • 0542 584 40 06
 • EDİRNE 
 • ELAZIĞ
  ERZİNCAN
  ERZURUM
  ESKİŞEHİR
  GAZİANTEP
  GİRESUN
  GÜMÜŞHANE
  HAKKARİ
  HATAY
  ISPARTA
  MERSİN
 •  
 • Mersin Kırşehirliler Derneği

 •  
  İSTANBUL

 • İZMİR
  KARS
  KASTAMONU
  KAYSERİ
  KIRKLARELİ
  KIRŞEHİR
  KOCAELİ
 •  
 • Gebze Kırşehirliler Derneği
  Tel :
   
  KONYA
  KÜTAHYA
  MALATYA
  MANİSA
  KAHRAMANMARAŞ
  MARDİN
  MUĞLA
  MUŞ
  NEVŞEHİR
  NİĞDE
  ORDU
  RİZE
  SAKARYA
  SAMSUN
  SİİRT
  SİNOP
  SİVAS
  TEKİRDAĞ
  TOKAT
  TRABZON
  TUNCELİ
  ŞANLIURFA
  UŞAK
  VAN
  YOZGAT
  ZONGULDAK
  AKSARAY
  BAYBURT
  KARAMAN
  KIRIKKALE
  BATMAN
  ŞIRNAK
  BARTIN
  ARDAHAN
  IĞDIR
  YALOVA
 •  
 • Yalova Kırşehirliler derneği
  Tel:
   
  KARABÜK
  KİLİS
  OSMANİYE
  DÜZCE
 • DÜZCE 

 

Sitemizde yayınlanan Reklamlardan Herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Dünya Kırşehirliler Derneği Oluşum Aşamasında olup Şu an itibariyle internet üzerinden faaliyete başlamıştır..Derneğimiz Kurulum aşamasındadır

Videolarımız
 Kırşehir
Takvim