• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi
 • www.twitter.com
Dünya Kırşehirliler Derneği
  • OZANLAR VE EVLİYALAR DİYARI "KIRŞEHİR" KENTPARK
  • Dünya Kırşehirliler Derneği | Türkiye ve Dünya'nın her yerine hizmetlerine devam.
  • NEŞET ERTAŞ "KIRŞEHİR" demek "BOZLAK" demek
  • Dünya Kırşehirliler Derneği Neşet Ertaş için Var
  • AHİLİK | AHİ EVRAN-I VELİ | ŞEYH EDEBALİ
  • Ahilik Nedir - Ahi Evran-ı Veli Kimdir - Şeyh Edebali Kimdir Kırşehir Değerleri Selçuklu - Osmanlı - Türkiye
Üyelik Girişi
Ana Menü
Site Haritası
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Ahi Evran Üniv.Rektörü

Kırşehir Büyükleri
Şeyh Edebali Kimdir ?

Şeyh Edebali 

 Kırşehir

Ahi Evran veiAhilik

Kırşehir

Cacabey ve Medresesi

Kırşehir

Aşıkpaşa ve Türbesi

 Kırşehir

Yunus Emre ve Türbesi

 Kırşehir

Süleyman Türkmani

 Kırşehir

Ahmedi Gülşehri

Dünya Kırşehirliler Derneği
Kırşehir

Seyfe Gölü

 Kırşehir

Kesik Köprü

  Kırşehir

Hirfanlı Barajı

Kırşehir

Kalehöyük

OZANLARIMIZ
Kırşehir 

Muharrem Ertaş

Kırşehir

Çekiç Ali

 Kırşehir

Hacı Taşan

Kırşehir

Aşık Said

 Kırşehir

Şemsi Yastıman

 Kırşehir

Neşet Ertaş

  Kırşehir

Ekrem Çelebi

  Kırşehir

Bahri Altaş

 Kırşehir

Tufan Altaş

Kırşehir

Kırşehir Ustaları

Kırşehir 

Kaman MehterTakımı

KİŞİSEL SİTELER
Ali Aydemir
aliaydemir@mucurhem.com
BAS AĞRITAN PROTOKELLER
09/09/2013

Her eğitim ve öğretim yılı sonunda yaptığımız sergi çalışmaları ve açılış programı için gerekli hazırlıklar yapılmış.30.05.2005 Pazartesi saat 15.00 gelip çatmıştı.

Sergi programımızda saygı duruşu ve konuşma yapılırken Kaymakamın talimatıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü protokolde Belediye Başkanın isminin ikinci sırada söylenmesini kulağıma fısıldamıştı.

Belirtilen şekilde konuşma yapılmış ve sıra Kaymakamın konuşmasına gelmişti.

Her zaman ki gibi fıkralarla konuşmaya başlayan Kaymakamımızın konuşmasının bir bölümünde yüzme kursunun açılmasını açılmadığı takdirde diğer bütün çalışmaların silineceğini belirtmesi beni şoke etti. O an yüzme kursu açılacak bir havuzun olup olmadığını düşünürken, konuşmaya karşılık denizin nereden bulunacağı esprisini yaptığım sırada, Kaymakam "Denize gerek yok, yüzme havuzlarınız var" demesi beni yine şaşırtmıştı. O sırada yanımda bulunan birine sorduğumda yanımdaki vatandaş;''Kayseri yolu üzerinde yüzme havuzu var", diye manalı manalı gülmüştü.

Burada Milli Eğitime bağlı olarak bir kursun açılması eşyanın tabiatına aykırıydı. Aklıma şu geliyor. Acaba birilerin yaptığı havuz masrafını kurtarma ve oraya müşteri çekmekte bir planın olduğunu düşünüyorum; bazılarının vefa borcumu vardı acaba?

Neyse sıra belge dağıtım törenine gelmişti önce ev aksesuarları ve mefruşat kursunun belgesini vermek üzere Sayın Kaymakamımız davet edildi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün isteği üzerine kendisine bir şilt takdim edilmek istendi. Şilt'in gereksiz olduğunu asli görevini yaptığını, bu tür işlere karşı olduğunu belirtmesi bizleri bir kez daha strese sokmuştu. Daha önce Belediye Başkanın verdiği şiltlerde böyle bir tepki göstermemişti

İkinci olarak belge vermek işinde sunucunu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısını davet etmesi üzerine, Halk Eğitim Başkanı gereksiz bir şekilde Belediye Başkanın belgeyi vermesini defalarca yinelemiştir. Bunun üzerine aşın bir sinirlilik gösteren Belediye Başkanı “Bırak be kardeşim, öfff” diyerek ayağa fırlamış sandalyeyi

devirerek "Böyle Milli Eğitimde Halk Eğitimde batsın deyip orada oturanları iterek tören alanın sinirli bir şekilde terk etmiştir.

Bu olaya sıkıntıyla üzülerek ve acıyarak baktım. Tören alanında bulunan herkes şoke olmuştu Böyle bir tepki gösterecek ortada bir şey yoktu. Aslında olayın arkasında başka planlarının olduğu sonradan ortaya çıktı.

Sergi kurdelesi kesilmiş, herkes sergiyi gezmeye başlamıştı. Kaymakam ve Halk Eğitim başkanı sahne bölümünde konuşurlarken yanlarına vardığımda, Kaymakam;” Niye böyle oldu Ali Bey”? Demesi üzerine "Sayın Kaymakam Çiçekdağı ilçesinde yaptığımız toplantıda Sayın Başkanımız, Kaymakamdan sonra ilden gelen temsilciyi söyleyeceksiniz demiştir. Ona göre programı yaptım" demem üzerine Halk Eğitim Başkanının" Ben böyle bir şey söylemedim" Demesi beni bir kez daha yıkmıştı. Bu duruma tüm Halk Eğitim müdürleri şahitti.

İkram yeri olan yukarı kata çıktığımızda Kaymakamın topluluktan ayrılarak ilçe Milli Eğitim Müdürü ve Kütüphane Müdürüyle benim odamda kriz masası oluşturması ne büyük bir olayla karşı karşıya kaldığımızı sezmeye başlamıştım.

 

Bizimle beraber ikram yerine çıkanların bir kısmı bu durum karşısında geri inmek zorunda kaldılar.

Kaymakama ilçe Milli Eğitim Müdürünün ve benim "Bunda bir kasıt yok, büyütülecek bir mesele de değil."dememize rağmen Kaymakamın sert tutumu bizi haliyle üzmüştü. Üstelik ısrarıma rağmen ikram yerine uğramadan Kaymakam daireyi terk etmişti.

O an şunlar aklıma geldi. Belediye Başkanın gereksiz tavır takınarak Milli Eğitime ve Halk Eğitime hakaret etmesi tören yerini acayip bir şekilde terk etmesi normal karşılanıyor. Hakaret edilen Devlet göz ardı ediliyor. Hakaret eden kişi masum pozisyonuna sokuluyor ve onu üzen etmenlere çıkışlar oluyordu. Başkanın küstürülmesine Kaymakamımız son derece içerliyor.

Bazı kişiler soluğu Belediyede alıyorlar. O akşam Delta harekâtı başlıyor. Vali ile akşama randevu alınıyor Millet Vekili devreye sokuluyor. Bütün kozları kullanmak için seferber oluyorlar. İlçe Milli Eğitim Müdürüne Kaymakamdan ve Millet Vekilinden "Derhal soruşturma başlat diye dayatmalarla kalınmıyor. Vali Bey'e yalan yanlış birçok uydurma bilgi verilerek valilikçe de İl Milli Eğitim Müdürlüğüne soruşturma başlatılması talimatı veriliyor.

Benim Belediye Başkanına kasıtlı olarak onu rencide etmek, küçük düşürmek için kasıtlı olarak ismini okumadığımı, okuttuğumu gazetelere ve dergilere izinsiz yazılar yazdığımı, bu yazılardan Valiye, Milletvekilini ve Belediye Başkanını küçük düşürücü rencide edici hakarete varan kısımlar olduğu bildiriyorlar. Ayrıca daha ne yalanlar söylenmişse, Vali soruşturma için bir gecede iki defa İl Milli Eğitim Müdürünü arayarak derhal soruşturma başlatılmasını istiyor.

Yalnız bir şeyi unutmuşlar, yalancının mumunun ne zaman söneceğini. Töreni kameraya çektirmem ve CD sini ilgili yerlere vermem onların planlarını alt üst etmiştir. CD nin izlenmesi, o olaydan sonra tutulan tutanak ve tüm olayı bilenlerin ifadeleri yanlış hesap Bağdat'tan gönderilmişti.

Bu olayın ertesi günü Belediye Başkanın ve yanında birileriyle Ankara'ya gidip İlçe Milli Eğitim Müdürünün ve benim tayinimin çıkartılması için uğraşıları da cabası.

 

İşi öyle hale getirdiler ki şiir yazmak, makale yazmak neredeyse suç oluyor. Memlekette yanlış iş yapanları görevini aksatanları, keyfi tutumda bulunanları birileri uyandırmak ve uyarmak zorundadır Yönetmeliklerce ve Yargıtay’ca sakıncaları belirtilen okulların ortasındaki baz istasyonlarının zararlarını belirtmek, yetkililere duyurmak suçsa ben suçluydum.

İlçemizin içme suyun ne hale geldiğini herkes biliyor çürük aspes boruların zararlarını, saatsiz su kullanıp, gece gündüz havaya su akıtanları ilçenin çoğunun içme suyunu hazır pet şişelerden ve çeşmelerden temin ettiklerini söylemek ve yazmak suçsa ben suç işlemiş oluyordum. İçkinin, sigaranın uyuşturucunun zararlarından bahsederek yeraltı şehrinin, Seyfe Gölünün halinden, şehir stadının durumundan, kahvehanelerin zaman öldürücülüğünden bahsetmek, Ermeni mezalimi ve soykırım teraneleri adında yazılar yazmak, halkı aydınlatmak suçsa, ben büyük suçlar işliyordum.

Çevremizde dilsiz şeytan o kadar çok ki... Sınırsız yetkilerle donatıldığını ve her istediğini yapmak sevdasında olanlar, adaletin ve mazlumların ahlarını unutuyorlar. Dürüstlükten, vatanseverlikten, haktan, hukuktan bahsedenler güzel masal okuyorlar ve vurgun düzeninde iyi kilim dokuyorlardı.

Sergi sırasında şilt konusunda mangalda kül bırakmayanlar, şilti hak etmediklerini söyleyenler, bu tür yağcılığa karşı çıkanlar çarşı içinde yapılan köme şenliklerinde onlarca plaketi hem de hiç hak etmeyenlere ve ilgisi olmayanlara verilirken teşrifatçılıkta başı çekiyorlardı.

O kadar plaketi ve hava-i fişeği tasarrufu düşünmeden, hovardaca paraları harcayanlar, daha önemli konulan düşünemezler miydi?

Sırf Belediye Başkanın memnun edeceğiz diye görevini kötüye kullananlar. Milli Eğitim teşkilatına hakaret eden başkanı alkışlayanlar acaba nasıl bir bedele karşılık bu yanlış davranışlarda bulunuyorlardı.

Bu arada gerek tutanak tutulurken, gerekse müfettişlere ifade verilirken korkanları, art niyetli olanları bizim kavgamızdan prim bekleyenleri Allah-a havale etmiştim.

Dürüst olmak, çok çalışmak başarılı olmak yetmiyor. Eğer bazı siyasetçilerin hatalarını deşifre edersen, arı kovanına çomak sokarsan, zülfü yâre dokunursan hakkında her çeşit hile ve oyunların sergilenmesi de doğaldır.

Hakka inanlar elbette bir gün haklı çıkacaklardır.

Ali AYDEMİR1854 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ANNEM - 12/05/2014
DOĞALGAZ İMTİHANI - 01/05/2014
TAKMA BABAM KAFANA - 24/03/2014
GÖRDÜK - 16/03/2014
YETKİLER AHTABOTLAŞTI - 05/01/2014
MUCUR SEVDAMIZ OLMALI - 19/11/2013
ADIMIZ ANDIMIZDIR - 12/10/2013
ZORUNLU ATAMALARDA NELER YAŞADIK? - 23/09/2013
TUTTUĞUN BALIK, ÜRKÜTTÜĞÜN KURBAĞAYA DEĞMELİ - 11/09/2013
 Devamı
ÜNAL KAYA - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEK BAŞKANI

ÜNAL KAYA
Dernek Başkanı
Özgeçmiş
www.unalkaya.com
Başkandan Mesaj
BİMER BAŞVURU
Bimer Başvuru Formu | Bimer sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92525.9489
Euro6.56776.5940
Hava Durumu
Saat

FACEBOOK'ta BİZ
KIRŞEHİR İDARİ YAPISI

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ


MUSTAFA KENDİRLİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
AK PARTİ
 Halkla İlişkiler Binası 1.
Kat Nolu Banko Oda: E113

TEL: 0312 420 59 38
        0312 420 59 39
FAX: 0312 420 22 61


 

 Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ?

 

DR. METİN İLHAN
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
CHP

 Halkla İlişkiler Binası 3. 
Kat 3 Nolu Banko Oda: F320

TEL: 0312 420 56 20
        0312 420 56 21
FAX: 0312 420 21 23 Kırşehir Valisi İbrahim AKIN

İbrahim AKIN
 Kırşehir Valisi

Tel : 0386 213 11 25  
Fax: 0386 213 33 97


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu

Selahattin EKİCİOĞLU
Kırşehir Belediye Başkanı

Tel : 0386 213 10 23 
Fax: 0386 213 44 87
 

 

 

YURT DIŞINDAKİ DERNEKLERİMİZ

 • ABD
  ALMANYA
  AVUSTURYA
  AVUSTURALYA
  BELÇİKA
  DANİMARKA
  FRANSA
  HOLLANDA
  İSVEÇ
  İSVİÇRE
  İTALYA
  İSPANYA
  NORVEÇ

Nöbetçi Eczaneler
 Kırşehir

Konaklama Mekanları

Kırşehir 

Kaplıcalarımız

 Kırşehir

Gezi Alanları

 Kırşehir

Onix Kırşehir

 

Kaman Cevizi

TÜRKİYE deki DERNEKLERİMİZ
 • ADANA
  ADIYAMAN
  AFYONKARAHİSAR
  AĞRI
  AMASYA
  ANKARA
  ANTALYA
  ARTVİN
  AYDIN
  BALIKESİR
  BİLECİK
  BİNGÖL
  BİTLİS
  BOLU
  BURDUR
  BURSA
  ÇANAKKALE
  ÇANKIRI
  ÇORUM
  DENİZLİ
 • DİYARBAKIR
 • Temsilcimiz
 • Ramazan Doğan 
 • 0542 584 40 06
 • EDİRNE 
 • ELAZIĞ
  ERZİNCAN
  ERZURUM
  ESKİŞEHİR
  GAZİANTEP
  GİRESUN
  GÜMÜŞHANE
  HAKKARİ
  HATAY
  ISPARTA
  MERSİN
 •  
 • Mersin Kırşehirliler Derneği

 •  
  İSTANBUL

 • İZMİR
  KARS
  KASTAMONU
  KAYSERİ
  KIRKLARELİ
  KIRŞEHİR
  KOCAELİ
 •  
 • Gebze Kırşehirliler Derneği
  Tel :
   
  KONYA
  KÜTAHYA
  MALATYA
  MANİSA
  KAHRAMANMARAŞ
  MARDİN
  MUĞLA
  MUŞ
  NEVŞEHİR
  NİĞDE
  ORDU
  RİZE
  SAKARYA
  SAMSUN
  SİİRT
  SİNOP
  SİVAS
  TEKİRDAĞ
  TOKAT
  TRABZON
  TUNCELİ
  ŞANLIURFA
  UŞAK
  VAN
  YOZGAT
  ZONGULDAK
  AKSARAY
  BAYBURT
  KARAMAN
  KIRIKKALE
  BATMAN
  ŞIRNAK
  BARTIN
  ARDAHAN
  IĞDIR
  YALOVA
 •  
 • Yalova Kırşehirliler derneği
  Tel:
   
  KARABÜK
  KİLİS
  OSMANİYE
  DÜZCE
 • DÜZCE 

 

Sitemizde yayınlanan Reklamlardan Herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Dünya Kırşehirliler Derneği Oluşum Aşamasında olup Şu an itibariyle internet üzerinden faaliyete başlamıştır..Derneğimiz Kurulum aşamasındadır

Videolarımız
 Kırşehir
Takvim