• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905549585399
 • https://www.twitter.com/kirsehirdernegi
 • https://www.instagram.com/kirsehirlilerdernegi
 • https://www.youtube.com/bozkırınsesi
Dünya Kırşehirliler Derneği
  • OZANLAR VE EVLİYALAR DİYARI "KIRŞEHİR" KENTPARK
  • Dünya Kırşehirliler Derneği | Türkiye ve Dünya'nın her yerine hizmetlerine devam.
  • NEŞET ERTAŞ "KIRŞEHİR" demek "BOZLAK" demek
  • Dünya Kırşehirliler Derneği Neşet Ertaş için Var
  • AHİLİK | AHİ EVRAN-I VELİ | ŞEYH EDEBALİ
  • Ahilik Nedir - Ahi Evran-ı Veli Kimdir - Şeyh Edebali Kimdir Kırşehir Değerleri Selçuklu - Osmanlı - Türkiye
Üyelik Girişi
Ana Menü
Site Haritası
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Ahi Evran Üniv.Rektörü

Kırşehir Büyükleri
Şeyh Edebali Kimdir ?

Şeyh Edebali 

 Kırşehir

Ahi Evran veiAhilik

Kırşehir

Cacabey ve Medresesi

Kırşehir

Aşıkpaşa ve Türbesi

 Kırşehir

Yunus Emre ve Türbesi

 Kırşehir

Süleyman Türkmani

 Kırşehir

Ahmedi Gülşehri

Kırşehir

Seyfe Gölü

 Kırşehir

Kesik Köprü

  Kırşehir

Hirfanlı Barajı

Kırşehir

Kalehöyük

OZANLARIMIZ
Kırşehir 

Muharrem Ertaş

Kırşehir

Çekiç Ali

 Kırşehir

Hacı Taşan

Kırşehir

Aşık Said

 Kırşehir

Şemsi Yastıman

 Kırşehir

Neşet Ertaş

  Kırşehir

Ekrem Çelebi

  Kırşehir

Bahri Altaş

 Kırşehir

Tufan Altaş

Kırşehir

Kırşehir Ustaları

Kırşehir 

Kaman MehterTakımı

KİŞİSEL SİTELER

Ercan Buyruk Berber

"Türküm Doğruyum Kamanlı Yakup Buyruk'un Oğluyum" diyen

24 Saatte 363 Kişiyi traş ederek Guinnes Rekorlar Kitabına geçerek Dünya Guinnes Şampiyonu olan,

Dünya'da ve Türkiye'de gündemi saçlara işleyen ilk ve tek kişi,

işde bu kişi Kırşehir'li Ercan BUYRUK.

 

Peki Kimdir ? Ercan Buyruk ....

 

1975 Kırşehir Kaman Tepeköy doğumlu olup, Ankarada Yenimahellede ikamet etmektedir.


Ercan Buyruk, 26 yıldır Yenimahallede berberlik yapmaktadır.Mevlüt Yurtoğulları'nın
yanında yetişmiş olup şu andaki bu başarılara onun sayesinde ulaştığını bildirerek
kendisini rahmetle andığını söyleyerek mekanı cennet olsun dedi.


Türkiye'deki olayları ve anlamlı günleri saçlara yansıtarak konuşan ilk ve tek berber.Sanatçı ve siyasetçi camiasına yaptığı modellerle tanınan ve aynı zamanda Türkiye nin

AB standartlı Tek Erkek Kuaförüdür.Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Eski Cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel,Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu,


İbrahim Tatlıses, Cem Yılmaz, Ata Demirel, Uğur Işılak, Rafet El Roman, İsmail Yk, İzzet Yıldızhan, Ali Şan


Sinan Şamil Sam, Gürkan Özkan, Selçuk Aydın, Yakup Sağlam


Necati Şaşmaz, Abdulheyim, Güllü


Süheyl Behzat Uygur kardeşler.

gibi aklımıza gelemeyecek kadar Sanat, siyaset, spor, medya dünyasından isimler gelmektedir.


1975 Kırşehir Kaman doğumlu, Dünyanın ve Türkiye’nin gündemini yaptığı saç modelleriyle kafalara yansıtmasıyla, Yaptığı Osmanlı Berberi Canlandırmasıyla, Türkiye’nin AB standartlı ilk ve tek berberi olmasıyla, yakında deneyeceği dünya rekoruyla tanınıyor. Türkiye’nin tek berber müzesi de Ercan Buyruk’un elinde bulunuyor.

 

Yenimahalle’de erkek kuaför salonu işleten ve Dünya Guinnes Şampiyonu Ercan Buyruk, yaptığı çeşitli saç modelleriyle gündem oluşturmaya devam ediyor.

Yenimahalle Ercan Erkek Kuaförü Ercan Buyruk, Çanakkale Şehitleri anısına, bir saç modeli üzerinde “Şehitler ölmez” yazarak, “Seyit Onbaşı” figürünü yaptı. Ercan Erkek Kuaförü Ercan Buyruk, “Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. İnşallah bundan sonra analar ağlamaz. Çünkü, Türküz-Kürdüz kime ne, uyan Türkiyem dön benliğine. Din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan birlik ve beraberlik içinde olacağız. Ne mutlu türküm diyene” diye konuştu.

Buyruk, “Herkes iyi bilmelidir ki aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. Canakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle büyük Önder Atatürk’ü, Çanakkale şehitlerimizi ve bu güne kadar vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum dedi

 

"Gülen yüzünüz solmasın, Yüzü gülmeyen esnaf olmasın"

 

Ercan Buyruk 'un sözüyle yazımızı bitirirken.

 

 

Dünya Kırşehirliler Derneği Koorinasyon Başkanı olarak bende Ercan Buyruk Gardaşımı canı gönülden kutluyorum, Kırşehir ve Kırşehirliler için hep birlikte bu yolda büyüyerek devam edeceğimize söz veriyoruz.

 

Mehmet Altıparmak abimin bir sözü ile son veriyoruz.

 

"İşimizde KIRŞEHİR Gücümüzde KIRŞEHİR" olsun ve olmalıdır....diyoruz.

20.04.2012

01-05-2012

Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde hizmet veren ve 2009 yılında 24 saatte 363 kişiyi tıraş ederek Guinness Rekorlar Kitabı'na giren kuaför Ercan Buyruk, Dünya Kuaförler Federasyonu (CMC) tarafından Ukrayna'da düzenlenen Kristal Melek 10. Uluslararası Saç Tasarımı Festivali'nde dünya şampiyonluğu kazandı. Ercan Buyruk, 19-22 Nisan arasında Ukrayna'da düzenlenen organizasyonda Türk milli takımını temsil eden tek erkek kuaför olduğunu belirtti.

FUTBOL TOPU BİRİNCİLİK GETİRDİ

17 ülkeden yaklaşık 350 katılımcının mücadele ettiği yarışmada erkek kuaförler arasında 'şekillendirme ve renklendirme' kategorisinde yarışan Buyruk, futbol topu tasarımıyla birinciliği elde ettiğini söyledi. 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Ukrayna'da düzenleneceği için böyle bir tasarım yaptığını ifade eden Buyruk, 'Yaptığım tasarım ve sahne şovu çok beğenildi. Sahneye çıktığım günün benim doğum günüme denk gelmesi nedeniyle de jüri tarafında özel bir ödül aldım' dedi.

 ercan buyruk berber gunnes rekortmeni dünya sampıyonu

 

 

 

07-10.06.2012

Gunnes Rekortmeni ve aynı zamanda Dünya Şampıoyunu Kırşehir'li hemlşerimiz Ercan Buyruk. tanıtım günlerine damgasını vurdu.Almanya'dan gösteri için gelerek şampıyonumuzu yalnız bırakmayan. Tülin KARAGENCER, Ateşle traş eden Selahattin AYTEKİN yaptıkları şovlarla 500.000 kişinin ilgi odağı oldular.

Dünya Şampıyonumuz Ercan BUYRUK, bir hemşerimizin kafasına yaptığı Şirin Kırşehir yazısı ile üzerinde saz resmini çizen Ercan BUYRUK, vatandaşlarımızın büyük ilgisini çekti.

Ercan BUYRUK, Almanya'dan gelen Erkek Kuaförü olan Tülin KARAGENCER ve BAlıkesir'den gelen Ateşle traş eden  Selahattin AYTEKİN e Kırşehir Tanıtım Günlerinin anısına Şilt ve Plaket takdim ederek Kırşehir misavirperverliğinde uğurlamıştır.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Dünya şampıyonumuzun standına gelerek Şirin Kırşehir yazılı ve üzerinde saz tasarımlı modelini çok beğendi.Ercan BUYRUKûn tek Osmanlı Berberi olması münasebeti ile büyük ilgi odağı olmuştur.Kendisini Mhp genel merkezine davet etmiştir.

 

 

21-10-2012 ::::KÜTAHYA:::::

 

Kırşehir'li hemşerimiz Dünya Guinnes Rekortmeni ve Dünya Saç Tasarım Şampıyonumuz Ercan Buyruk, bu kez farklı bir tasarımla Kütahya'da düzenlenen  Türkiye'nin en iyi kuaförlerinin katıldığı "Saç Show" gösterisine katıldı.

Kütahya Hilton Otelde gerçekleşen gösteriye basın ve halkın büyük ilgisi vardı.

Gösteride Kütahya'nın simgesi olan çaydanlktan fincana konulan çay, sag tarafında Kütahya yazıs, sol tarafında ay ile yıldız simgesiyle herkesin ilgi odağı oldu.

Gösteriye 100 kuaför katılırken, final bölümünde Ercan Buyruk'un çıkarak bu gösteriye katılması izleyiciler tarafından büyük ilgi görerek dakikalarca alkışlandı.

Savaşa Hayır yazısıyla yine Ercan Buyruk un grubunda bulunan bu arkadaşımız gösteride yerini aldı.Ercan Buyruk'un bu iki eseri çok beğenildi.

Akhisarlı Kuaför kardeşimiz, Cmc Türkiye Direktörü, İstanbul Kuaförler odası Başkan adayı ve Dünya Guinnes rekortmeni Ercan Buyruk.

4 Kırşehir'linin sevinci. Guinnes rekortmeni Ercan Buyruk, Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Üna Kaya, Modelist Serkan kardeşimiz ve Kırşehir Şair Maden Mühendisi Serdar Atabay 

Tv ekibi ( iha - AA - Trt Haber) ve Ercan Buyruk

Cmc Kütahya Başkanı ve Cmc Türkiye direktörü

Ercan Buyruk Anadolu Ajansına şu açıklamalarda bulundu.

 

Saçınız kişiliğinizi yansıtıyor

Guinness rekortmeni ve Dünya Saç Tasarım Şampiyonu Ercan Buyruk "Kişinin saçına bakarak onun hakkında fikir sahibi olmanız mümkün" dedi.

Ankara'da bir günde 366 kişiyi tıraş ederek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başaran, Dünya Saç Tasarım Şampiyonu unvanına sahip kuaför Buyruk, saç tasarımının insanın kişiliğini yansıttığını belirterek, saç trendlerini, insanın boyu, kilosu, saç yapısı, kişiliği, özgürlüğü ve bulunduğu konuma göre oluşturduklarını bildirdi.

Buyruk, dünyanın ve Türkiye'nin gündemini saçlara yansıttığını dile getirerek, şöyle devam etti:

''Yurt içi ve yurt dışında saç tasarımları yaparak, Türkiye'mizi temsil ediyoruz. Çoğu zaman bir saç modeli 5, 10, 12 saat uğraş gerektiriyor. Kişinin saçına bakarak onun hakkında fikir sahibi olmanız mümkün. Konuşamadığımızı, dile getiremediğimizi saçlara yansıtarak, dini, mezhebi, dili ne olursa olsun insanların vermeye çalıştığı mesajları ortaya koymasını sağlıyoruz."


Saçın, insanın aynası olduğunu ifade eden Buyruk, ''Saç tasarımı kişiliğinizi yansıtır. Saç trendlerini, insanın boyu, kilosu, saç yapısı, kişiliği, özgürlüğü ve bulunduğu konuma göre oluşturuyoruz'' diye konuştu.

Buyruk, saçın kimyasal maddelerden uzak tutulması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Ercan Buyruk Kırşehir Haber A'ya Neden bu tasarımı yaptığını açıkladı..

Bir kahvenin 40 yıl hatırı var diyerek.

Ay ile yıldızı saçlara kazıdım birliğimiz ve beraberlikteliğimize zarar gelmesin diye, Kütahya'yı saçlara kazıdım yanına çaydanlık ile fincanı ekledim tarih ve kültür bitmesin diye ve o çaydanlıktan kahveyi boşalttım fincana 40 yıllık hatır ve gönül bitmesin diye..

İtalya'da yapılacak olan Dünya Şampıyonasına katılacak olan hemşerimize Ercan Buyruk'a şimdiden başarılar dileriz.

Gündemi saça işleyen Buyruk2un İtalya'daki şampıyonada  ne yapacağı merakla bekleniyor.

 

 

ÜNAL KAYA - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEK BAŞKANI
ÜNAL KAYA
Gazeteci Yazar
Tv Program Yapımcısı
Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı
ÖZGEÇMİŞİ KİMDİR ?
  https://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi  https://www.twitter.com/kirsehirdernegi https://www.instagram.com/kirsehirlilerdernegi  https://www.youtube.com/bozkırınsesi https://api.whatsapp.com/send?phone=+905549585399

 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Saat

FACEBOOK'ta BİZ
KIRŞEHİR İDARİ YAPISI

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan


NECMETTİN ERKAN 
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
AK PARTİ
 Halkla İlişkiler Binası  
Kat Nolu Banko Oda: 

TEL: 
FAX: 


 

 Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ?

 

DR. METİN İLHAN
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
CHP
 Halkla İlişkiler Binası. 
Kat 3 Nolu Banko Oda: 

TEL: 
FAX: Kırşehir Valisi Hüdayar Mete BUHARA

Hüdayar Mete BUHARA
Kırşehir Valisi

Tel : 0386 213 11 25  
Fax: 0386 213 33 97


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu

Selahattin EKİCİOĞLU
Kırşehir Belediye Başkanı

Tel : 0386 213 10 23 
Fax: 0386 213 44 87
 

 

 

YURT DIŞINDAKİ DERNEKLERİMİZ
 • ABD Kırşehirliler Derneği
  ALMANYA Kırşehirliler
  AVUSTURYA Kırşehirliler
  AVUSTURALYA Kırşehirliler
  BELÇİKA Kırşehirliler
  DANİMARKA Kırşehirliler
  FRANSA Kırşehirliler
  HOLLANDA Kırşehirliler
  İSVEÇ Kırşehirliler
  İSVİÇRE Kırşehirliler
  İTALYA Kırşehirliler
  İSPANYA Kırşehirliler
  NORVEÇ Kırşehirliler
 Kırşehir

Konaklama Mekanları

Kırşehir 

Kaplıcalarımız

 Kırşehir

Gezi Alanları

 Kırşehir

Onix Kırşehir

 

Kaman Cevizi

KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 • ADANA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ADIYAMAN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  AFYONKARAHİSAR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  AĞRI KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  AMASYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ANKARA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ANTALYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ARTVİN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  AYDIN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BALIKESİR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BİLECİK KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BİNGÖL KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BİTLİS KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BOLU KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BURDUR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BURSA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ÇANAKKALE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ÇANKIRI KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ÇORUM KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  DENİZLİ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 • DİYARBAKIR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 • Temsilcimiz
 • Ramazan Doğan 
 • 0542 584 40 06
 • EDİRNE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 • ELAZIĞ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ERZİNCAN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ERZURUM KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ESKİŞEHİR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  GAZİANTEP KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  GİRESUN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  GÜMÜŞHANE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  HAKKARİ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  HATAY KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ISPARTA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  MERSİN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 •  
 • Mersin Kırşehirliler Derneği

 •  
  İSTANBUL KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ

 • İZMİR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KARS KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KASTAMONU KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KAYSERİ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KIRKLARELİ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KIRŞEHİR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KOCAELİ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 •  
 • Gebze Kırşehirliler Derneği
  Tel :
   
  KONYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KÜTAHYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  MALATYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  MANİSA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KAHRAMANMARAŞ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  MARDİN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  MUĞLA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  MUŞ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  NEVŞEHİR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  NİĞDE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ORDU KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  RİZE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  SAKARYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  SAMSUN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  SİİRT KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  SİNOP KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  SİVAS KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  TEKİRDAĞ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  TOKAT KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  TRABZON KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  TUNCELİ KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ŞANLIURFA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  UŞAK KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  VAN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  YOZGAT KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ZONGULDAK KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  AKSARAY KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BAYBURT KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KARAMAN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KIRIKKALE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BATMAN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ŞIRNAK KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  BARTIN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  ARDAHAN KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  IĞDIR KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  YALOVA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 •  
 • Yalova Kırşehirliler derneği
  Tel:
   
  KARABÜK KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  KİLİS KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  OSMANİYE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
  DÜZCE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ
 • DÜZCE KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ

Videolarımız
 Kırşehir
Takvim