• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi
 • www.twitter.com
Dünya Kırşehirliler Derneği
  • OZANLAR VE EVLİYALAR DİYARI "KIRŞEHİR" KENTPARK
  • Dünya Kırşehirliler Derneği | Türkiye ve Dünya'nın her yerine hizmetlerine devam.
  • NEŞET ERTAŞ "KIRŞEHİR" demek "BOZLAK" demek
  • Dünya Kırşehirliler Derneği Neşet Ertaş için Var
  • AHİLİK | AHİ EVRAN-I VELİ | ŞEYH EDEBALİ
  • Ahilik Nedir - Ahi Evran-ı Veli Kimdir - Şeyh Edebali Kimdir Kırşehir Değerleri Selçuklu - Osmanlı - Türkiye
Üyelik Girişi
Ana Menü
Site Haritası
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Ahi Evran Üniv.Rektörü

Kırşehir Büyükleri
Şeyh Edebali Kimdir ?

Şeyh Edebali 

 Kırşehir

Ahi Evran veiAhilik

Kırşehir

Cacabey ve Medresesi

Kırşehir

Aşıkpaşa ve Türbesi

 Kırşehir

Yunus Emre ve Türbesi

 Kırşehir

Süleyman Türkmani

 Kırşehir

Ahmedi Gülşehri

Dünya Kırşehirliler Derneği
Kırşehir

Seyfe Gölü

 Kırşehir

Kesik Köprü

  Kırşehir

Hirfanlı Barajı

Kırşehir

Kalehöyük

OZANLARIMIZ
Kırşehir 

Muharrem Ertaş

Kırşehir

Çekiç Ali

 Kırşehir

Hacı Taşan

Kırşehir

Aşık Said

 Kırşehir

Şemsi Yastıman

 Kırşehir

Neşet Ertaş

  Kırşehir

Ekrem Çelebi

  Kırşehir

Bahri Altaş

 Kırşehir

Tufan Altaş

Kırşehir

Kırşehir Ustaları

Kırşehir 

Kaman MehterTakımı

KİŞİSEL SİTELER
Ünal KAYA
unalkaya40@hotmail.com
Kırşehirspor Kimdir? Kimindir ?
09/10/2011
Sevgili Kırşehirli hemşerilerim.

Yıllardır özlemi içinde yandığımız bir şehir takımımız Kırşehirsporumuz vardı.Şimdi baktığımızda bu takımı nerde, nasıl ve ne şekilde göreceğimizi düşündüğümüzde çok acı gerçeklerle karşılaşıyoruz.

Öncelikle ifade edeceğim konuların başında;

Kırşehir’de FUTBOLU istemeyen Yönetici Kim ? diyorum ve ekliyorum.Neden Futbolu Kırşehir’de istemiyorsunuz ?

Evet sevgili hemşerilerim Kırşehir’de Futbolu istemeyen şu anda mevcut Belediye Başkanımız'dır.

Kırşehirspor iştişare toplantılarında Futboldan başka spor dalımı yok diye dert yakınan sayın Belediye Başkanımıza soruyorum;

Sayın Başkanım, Neden Futbolu Kırşehir’de istemiyorsunuz ?

Oysaki spor dallarında birinci sırayı Futbol almaktadır.Basketbol, Veleybol, Güreş,Halter gibi spor dalları izlemektedir.Futbol dediğimiz vakit, her bireyin tuttuğu takımlar akla gelmektedir.Anadoluda birlik ve beraberlikteliği, gençliği bir araya toplamanın en kolay yollarından biride futbol birlikteliğidir.Günümüz ortamında şiddet, kavga gürültü olsada saygı sevgi ve centilmenlik içinde oynanan müsabakalarda vardır.

Kırşehirspor Neden Düştü, Etkiler,Faktörler Nelerdi ?..

 

Kırşehirspor’a amatöre düşmeden önce Gaziantepspor’dan 1 ligde oynamış 2 futbolcu getirildi.Kırşehirspor’da 3 ligde oynuyor.Peki bu adamlar neden Gaziantepsor’u bırakarak geldiler diye soru işaretleriyle  dolu bir soru aklınıza gelecektir.Gaziantepsor Başkanıyla arası çok iyi olan Kırşehir’li abimiz arayarak bize 2 oyuncu lazım başkanım, şu mevkilere oynuyan diyerek telefon etti.Bu telefonu reddetmeyen Gaziantepsor Klubu Başkanı 2 oyuncuyu 3. lige yani bize Kırşehirspor’a bir kuruş ücret talep etmeden gönderdi.

Gaziantepspor’dan gelen bu 2 oyuncuya biz Kırşehirspor olarak peki ne yaptık ?..

Neler yapmadık ki ! zaten heryerde kendimizi rezil etmekte başka bir şey yapmıyoruz.Bizler bu 2 oyuncuyu DENEMELERE TABİ TUTTUK . ve ne acıdırki bu oyuncularımız 1 ligde profesyonel oyuncular olduğunu unuttuk.İyi oynar kötü oynar eleştiririz ama asla belgeli bilgili insanları doğrulardan uzak tutamayız.Denemeye alınan oyuncularımız, kendilerine öndel olan abimizi arıyarak,abi bizi denemelere alıyorlar,  biz  buradan gidiyoruz haberiniz olsun sözü üstüne kulubü arayan abimiz hocalarla ve yöneticilerle görüştüğünde, yanlışlık olduğunu iddia ederler.Ama yinede maalesef DENEMELERE TABİ TUTMADANDA GERİ KALMAMIŞLARDIR

Kırşehirspor’un neden düştüğünüde burada anlamış oluyoruz.Demekki arkadaşlar Parası olanlar değil bu işi bilenler görev başında olmalıdır diye düşünüyoruz.

Ve Bir Kırşehirli olarak Soruyoruz, 1 Ligde oynamış Futbolcuları NEDEN DENEMEYE TABİ TUTTUNUZ?..

Diyeceksiniz bu işi bilenler elini taşın altına koymadılar.Ozaman yine soruyorum.

Bir kulübün Başkanı Klup icralık Bu yüzden Kulübe formalite Senet yaptım ve kulüpten kimse alacak istemeyecek diyerek söyleyen Kulüp Başkanı, Daha sonra Kırşehirspor  zor günler yaşarken bile bırakmayan ve benim alacağım var diyerek bu seneti öne süren başkanlara ne dememiz gerekir .İşte bu işi bilenler kulübe faydalı olacağını bildiği için ben talibim deyincede bu olaylar çıkıyor.Bu işi bilenler kimden neyi nasıl alsınlar ?

 

Soruyorum Bu seneti hazırlayan Kulüp Başkanlığı yapmış baŞkanımıza Kırşehirspor alınıp satılan bir eşyamıdır, bir varlıkmıdır.Yoksa Kırşehirspor’mudur.Kırşehir midir ?..

 

Ben Ünal Kaya olarak Kırşehirspor’a ne yaptım?

Shalke 04 altyapısından Antalya kampına bir oyuncu gönderdim ve bu oyuncu Kırşehir’liydi.Ne kampa nede kadroya aldılar.Kör pişman Almanya’ya geri döndü.Hem Kırşehirspor hemde Kırşehir aşkı o çocuğun içinde bitti.Ne kadar iyi yaptılar yorum sizin.

Pendikspor A takımından Erzurumlu bir kardeşimi gönderdim.Denemeye aldılar hafif bir sakatlığıda vardı.Denemede herkesin gözdesi oldu ama onuda almadılar.Ve şu anda o kardeşimiz 1 ligde oynuyor.

Nuri Şahin’in Real Madride transfer oldu, Kırşehirspor’da tam o sırada amatöre düştü gözleri aydın.Dedim Kırşehirspor’a nasıl morel veririm diye sarıldım telefona Nuri’yi aradım ulaşamadım.Daysını aradım durumu izah ettim.Zaten dayısıda zamanında forma istemişti ama ilgilenen ve gönderen olmamıştı. Dedim ki! Kırşehir ve Kırşehirspor’un adını ancak Borussia Dortmund Şampıyonluk kutlamalarında Nuri Şahin’e arkasında Nuri Şahin 40 yazılı bir Kırşehirspor forması giydirerek   duyurabiliriz dedim.Ve hemen gerek Almanya ile gerekse Kırşehirspor Başkanı ile irtibata geçerek BUGÜN Gazetesine bilgi verdim.Kulüp Başkanı tamam hazırlatıyorum formayı demesiyle her şey hareketlendi.Ve Başkan Kırşehir’e döndüğünde apar topar genç yaşta trafik kazasında ölen yeğeninin cenazesine gitmesi neticesiyle ilgilenemedi.Ama formanın hazır oldugunu söylemişti.Neyse Kulüp Tesis Müdürünü aradım durumu izah ettim ama yardımcı olamadılar.Ertesi gün BUGÜN Gazetesi spor manşetine taşıdığı haberde “Nuri Şahin Real Madrid’den Önce Kırşehirsporlu olacak ” başlığı altında bir haber yayınlandı.Bunun üzerine Kulüp Tesis Müdürü  beni arayarak önceden hazır olmadığını iddia ettiği forma ve plaketin hazır olduğunu bana göndereceklerini söylediler.Neyse cumartesi şampıyonluk maçı var Cuma günü sabahı forma elime geçti  havaalanına götürdüm ve zor bela birilerini bularak Almanya’ya ulaştırdım.Şunuda beliritiyim ki ! Forma sıradan ve basit bir formaydı, Kırşehirspor’un adı bile yazmıyordu.Zaten gazete ikinci manşet haberinde yaptı Takımı izin verirse Kırşehirspor formasını giyecek diye.Ama Nuri Şahin sonuçta formayı giyemedi.Şahsım olarak eleştiriler aldım.Nuri’nin formayı giyememe sebebi son anda yetişmesi kendisinin kampta olması ve kulübünün kamptayken izin vermemesi, zamanında forma gönderilseydi sorun olmayacaktı ve Nuri Şahin Tüm Dünyanın gözü önünde KIRŞEHİRSPOR Formasını giyecekti.

Soruyorum sizlere suç bu kadar emek harcayan Ünal Kaya’damı yoksa Ünal Kaya’nın çabalarını önemsemeyen kişilerdemi ?

 

Kartalspor’da alt yapısında oynamış Yakup Duman, şu anda Kırıkkalespor kampında idmanlara çıkıyor.Yakup Duman Kırşehirspor yolunda diye haber yaptık Başkanla görüştük gelsin oynatalım dendi ama varınca yüzüne bakılmadı.Ve hüzünlü birşekilde Kırıkkaleden amcasını arayarak geri döndü.Ve şu anda 2. Ligde Pendikspor’da oynayacak.

Sizce Kırşehirspor mu önemli yerde ? yoksa Pendikspor mu ? Kazanan kim oldu yorum sizin.

Futbolla alakası olmayan Başkanlar, Yöneticiler biryerlerdeki mevki makamların ismiyle yönetimlere geçtiler, orda burda yemek yiyerek hava atarak güzel isim yaptılar.Ama doğrusu bence, Futbol ilminden anlayan, iliklerine kadar gol sesleri işlemiş, taç, korner, taraftar sesi en önemlisi Hakem düdüğü ile kulakları futbol ritmiyle atan KIRŞEHİRLİLER olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.Çünkü dışladığımız ve taşladığımız oyuncularımız bizim evlatlarımız şu anda, başka kulüplerin oyuncuları, yöneticileri ve antrenörleri olmuşlardır.

Düşünme Sırası Bizlerde değil mi? 

Keşke Kırşehir ve Kırşehirspor için canı gönülden herkes çabalasa çalışsaada bizlerde onları eleştirmesek.

Amacım birilerini karalamak veya kötülemek değil amacım Hizmet etmekden onur duyacağım Kırşehirimde olamamam ve yönetim kadrolarında görev alamadığımdan dolayı,  Kırşehirime ve Kırşehirsporuma nasıl faydalı olabilmemdir.

Kırşehir ve Kırşehirspor yüreği ile hoşçakalın

.

Saygılarımla

Ünal Kaya

 

 2191 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Şartlar Olmamızı Gerektiriyorsa MİLLETVEKİLİ'de Oluruz. - 28/08/2014
Çok ŞÜKÜR Allah'ım !.... - 15/04/2014
Yardımlaşma ve Dayanışma,Ayrışma ve Kutuplaşmayamı Gidiyor - 24/03/2014
Kime ne için NEŞET ERTAŞ ödülü verildi anlamış değiliz - 21/10/2013
SAHİ BİZ KİMİN ADAMIYIZ ? - 23/06/2013
ÖZÜR DİLİYORUM - 03/06/2013
Okumuşun Cahili Olurmu? - 19/05/2013
SİYASET İÇİN DERNEK KURULMAZ - 18/04/2013
DÜZENİN İÇİNDEKİ DÜZENSİZLİKTE RAFTAKİ SAKLI “KUL HAKLARI” - 13/03/2013
 Devamı
ÜNAL KAYA - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEK BAŞKANI

ÜNAL KAYA
Dernek Başkanı
Özgeçmiş
www.unalkaya.com
Başkandan Mesaj
BİMER BAŞVURU
Bimer Başvuru Formu | Bimer sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.93246.9602
Euro8.14248.1751
Hava Durumu
Saat

FACEBOOK'ta BİZ
KIRŞEHİR İDARİ YAPISI

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ


MUSTAFA KENDİRLİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
AK PARTİ
 Halkla İlişkiler Binası 1.
Kat Nolu Banko Oda: E113

TEL: 0312 420 59 38
        0312 420 59 39
FAX: 0312 420 22 61


 

 Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ?

 

DR. METİN İLHAN
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
CHP

 Halkla İlişkiler Binası 3. 
Kat 3 Nolu Banko Oda: F320

TEL: 0312 420 56 20
        0312 420 56 21
FAX: 0312 420 21 23 Kırşehir Valisi İbrahim AKIN

İbrahim AKIN
 Kırşehir Valisi

Tel : 0386 213 11 25  
Fax: 0386 213 33 97


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu

Selahattin EKİCİOĞLU
Kırşehir Belediye Başkanı

Tel : 0386 213 10 23 
Fax: 0386 213 44 87
 

 

 

YURT DIŞINDAKİ DERNEKLERİMİZ

 • ABD
  ALMANYA
  AVUSTURYA
  AVUSTURALYA
  BELÇİKA
  DANİMARKA
  FRANSA
  HOLLANDA
  İSVEÇ
  İSVİÇRE
  İTALYA
  İSPANYA
  NORVEÇ

Nöbetçi Eczaneler
 Kırşehir

Konaklama Mekanları

Kırşehir 

Kaplıcalarımız

 Kırşehir

Gezi Alanları

 Kırşehir

Onix Kırşehir

 

Kaman Cevizi

TÜRKİYE deki DERNEKLERİMİZ
 • ADANA
  ADIYAMAN
  AFYONKARAHİSAR
  AĞRI
  AMASYA
  ANKARA
  ANTALYA
  ARTVİN
  AYDIN
  BALIKESİR
  BİLECİK
  BİNGÖL
  BİTLİS
  BOLU
  BURDUR
  BURSA
  ÇANAKKALE
  ÇANKIRI
  ÇORUM
  DENİZLİ
 • DİYARBAKIR
 • Temsilcimiz
 • Ramazan Doğan 
 • 0542 584 40 06
 • EDİRNE 
 • ELAZIĞ
  ERZİNCAN
  ERZURUM
  ESKİŞEHİR
  GAZİANTEP
  GİRESUN
  GÜMÜŞHANE
  HAKKARİ
  HATAY
  ISPARTA
  MERSİN
 •  
 • Mersin Kırşehirliler Derneği

 •  
  İSTANBUL

 • İZMİR
  KARS
  KASTAMONU
  KAYSERİ
  KIRKLARELİ
  KIRŞEHİR
  KOCAELİ
 •  
 • Gebze Kırşehirliler Derneği
  Tel :
   
  KONYA
  KÜTAHYA
  MALATYA
  MANİSA
  KAHRAMANMARAŞ
  MARDİN
  MUĞLA
  MUŞ
  NEVŞEHİR
  NİĞDE
  ORDU
  RİZE
  SAKARYA
  SAMSUN
  SİİRT
  SİNOP
  SİVAS
  TEKİRDAĞ
  TOKAT
  TRABZON
  TUNCELİ
  ŞANLIURFA
  UŞAK
  VAN
  YOZGAT
  ZONGULDAK
  AKSARAY
  BAYBURT
  KARAMAN
  KIRIKKALE
  BATMAN
  ŞIRNAK
  BARTIN
  ARDAHAN
  IĞDIR
  YALOVA
 •  
 • Yalova Kırşehirliler derneği
  Tel:
   
  KARABÜK
  KİLİS
  OSMANİYE
  DÜZCE
 • DÜZCE 

 

Sitemizde yayınlanan Reklamlardan Herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Dünya Kırşehirliler Derneği Oluşum Aşamasında olup Şu an itibariyle internet üzerinden faaliyete başlamıştır..Derneğimiz Kurulum aşamasındadır

Videolarımız
 Kırşehir
Takvim