• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi
 • www.twitter.com
Dünya Kırşehirliler Derneği
  • OZANLAR VE EVLİYALAR DİYARI "KIRŞEHİR" KENTPARK
  • Dünya Kırşehirliler Derneği | Türkiye ve Dünya'nın her yerine hizmetlerine devam.
  • NEŞET ERTAŞ "KIRŞEHİR" demek "BOZLAK" demek
  • Dünya Kırşehirliler Derneği Neşet Ertaş için Var
  • AHİLİK | AHİ EVRAN-I VELİ | ŞEYH EDEBALİ
  • Ahilik Nedir - Ahi Evran-ı Veli Kimdir - Şeyh Edebali Kimdir Kırşehir Değerleri Selçuklu - Osmanlı - Türkiye
Üyelik Girişi
Ana Menü
Site Haritası
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Ahi Evran Üniv.Rektörü

Kırşehir Büyükleri
Şeyh Edebali Kimdir ?

Şeyh Edebali 

 Kırşehir

Ahi Evran veiAhilik

Kırşehir

Cacabey ve Medresesi

Kırşehir

Aşıkpaşa ve Türbesi

 Kırşehir

Yunus Emre ve Türbesi

 Kırşehir

Süleyman Türkmani

 Kırşehir

Ahmedi Gülşehri

Dünya Kırşehirliler Derneği
Kırşehir

Seyfe Gölü

 Kırşehir

Kesik Köprü

  Kırşehir

Hirfanlı Barajı

Kırşehir

Kalehöyük

OZANLARIMIZ
Kırşehir 

Muharrem Ertaş

Kırşehir

Çekiç Ali

 Kırşehir

Hacı Taşan

Kırşehir

Aşık Said

 Kırşehir

Şemsi Yastıman

 Kırşehir

Neşet Ertaş

  Kırşehir

Ekrem Çelebi

  Kırşehir

Bahri Altaş

 Kırşehir

Tufan Altaş

Kırşehir

Kırşehir Ustaları

Kırşehir 

Kaman MehterTakımı

KİŞİSEL SİTELER
Ünal KAYA
unalkaya40@hotmail.com
Herşeyin Farkındayız, Zamanı Geldikçe Konuşacağız !...
27/10/2012

Merhabalar sevgili okurlarım.

Öncelikle idrak etmekte olduğumuz Mübarek Kurban Bayramınızı ve 29 Ekim 2012 de kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularımla bir okadar samimiyetimle kutlarım.

Hep Kırşehir’in uçsuz bucaksız kültüründen bahsettim.Tv kanallarında, radyolarda, gazetelerde ve internet sitelerinde, ekmeğime aşıma bakmadan, çoluk çocuğumun rızkından taviz vererekten hizmetler ettim ve etmekteyim.

Olmazsa olmazlarımızdan biri Türkülerimiz diğeri ise Ucu bucağı olmayanTarihi geçmişimizdir.

Ahi Evran-ı Veli’yi anmak yerine çok şükür şimdi büyük ödeneklerle “Ahilik Haftası” adı altında sarı tişörtlü, kot pantolonlu arkalarında gökkuşağı gibi hoş geldiniz yazılı balonla poz veren kızlarla Ahilik kutlamaları yapıyoruz.Ne olduda bizler anma yerine kutlamalara başladık.Aceba bizler bu hizmetlerimizle Kırşehir’e hizmet edip tarihimizemi sahip çıkıyoruz yoksa kendi reklamımızı yapıp paralarmı kazanıyoruz ?

Kırşehir’in Türküleri var, Kırşehir’in Neşet Ertaş’ı vardı oda “Yalan Dünyaya veda etti” Neşet Ertaş Almanya’dan Türkiye’ye geldi ve temelli yerleşti.Neşet Ertaş, İzmir Karabağlar’da yaşıyordu.Almanya’da, Hollanda’da, İstanbul’da ve en son İzmir’de kendi evinde konuşma ve görüşme imkanlarım oldu.

Özel bir Tv kanalında Ünal Kaya ile “Ben Anadoluyum” adlı Türkü programını “Bozlak Barak Birde Hasret” slogonu ile yaparken bir Pazar günüydü saat gece 22.30 programım bitmişti telefonum çaldı.Telefonda değerli bir abim Ünalım nasılsın kardeşim programın çok güzel gidiyor Neşet hocayı unutmadın selam gönderdin onun adını söylerken gözlerindeki o ışığı fark ettim dedi.Abi dedim Kırşehir’li olupta Neşet Ertaş adını söylemezsek onun türkülerini çaldırmazsak olurmu dedim.Helal olsun sana sen doğru yoldasın kardeşim devam et dedi ve ardından bir saniye kardeşim sana birini veriyorum dedi ve telefonu verdi.İyi akşamlar yiğenim gözlerinden öperim gençsin, yakışıklısın, beceriklisin konuşmaların saygılı oluşun benim, babamın, Ali emmimin, Hacı dayımın türkülerinin emin ellerde oluşudur seni kutluyorum sağlığım elverirse programınada katılmak isterim.Ömeruşağı köyünden olduğunu söylediler bende gururlandım.Babamla birlikte sizin köye çok düğünlere geldik, sizin köyün ayrı bir yeri var gönümde dedi ve ekledi sen bu işi güzel yapıyorsun sanatçı sazını çalsın türküsünü söylesin konuşmalarını düzenlerini hep böyle sen ayarla diyerek nasihatta bulunan telefondaki Neşet Ertaş idi ben Ünal Kaya olarak kendisininde onay verdiği Tv program projemde hem Kırşehir’i hem Neşet Ertaş’ı yaşatacağım.

 

“Engeller önüme çıksada

Yalan yanlış sözler verilsede

Kimse bana destek olmasada

Büyük Ustaya verdiğim sözü

Getireceğim yerine

Götüreceğim bu kültürü ileriye”

 

Neşet Ertaş’a aslında bizler sahip çıkamadık.Neşet Ertaş baba toprağını seviyordu.Keşke Kırşehir’e getirip güzel bir ev yapıp kendi insanımızın içinde yaşatsaydık olmazmıydı ? Bu işe Belediye’mizin mi yoksa Vali’liğimizinmi gücü yoktu.

Neşet Ertaş vefat etti.

Tabutunda yazılı Kırşehir Belediyesi yazısı basında konuşuldu durdu.Ben bu konuyada kendimce açıklık getirmek istiyorum, Neşet Ertaş Devlet sanatçılığını ve törenini istemedi.Beni halktan biri olarak gömün dedi ve halktan biri olanlar Belediye’nin tabutlarıyla defnediliyorlar.Belediye başkanınımızın yapması gereken açıklamada 2 kelime ile olamazmıydı ?

Neşet Ertaş’ı Anmanın yerinide maalesef kutlamalar aldı.Bazı tv kanallarında anlayanda anlamayanda bu programlarda boy boy poz veriyorlar.kimisi komşusu, kimisi arkadaşı kimiside maşallah sırdaşı oluyor.

Hangi kanalı açarsanız açın herkes Neşet Ertaş’dan bahsediyor.Bahsedenler başkaları susup kalanlar Kırşehir’liler.

 

Neşet Ertaş Halk Konserine giderdi hiç para almazdı diyenlerimi aran, Neşet Ertaş’ın anısını anlatırken Kıravat takanlara hakaret edenlerimi aran, Neşet Ertaş aslında aleviydi söyleyemedi diyenlerimi aran kimin eli kimin cebinde belli değil.

Sevgili dostlar madem Neşet Ertaş Halk konserlerine parasız gidiyordu 20.000 ila 50.000 arasında farklı zamanlarda paralar isteniyordu.Peki ozaman bu paraları Neşet Ertaş’dan habersiz  mi alıyorlardı ?

Neşet Ertaş’ın anısını anlatan vatandaşlar güya Muharrem Ertaş darbuka çal demiş Neşet Ertaş’a  çalamayınca iki tokat yapıştrmış”Ya bu zanatı öğrenin yada seni Kıravatlı Eşşek yapar köy köy dolaştırrım” demiş böyle bir saçmalık olurmu..Hem Kırşehir’i yerin dibine sokuyon hemde Neşet Ertaş’ı aşağlar gibi konuşuyorsun.Ey vatandaşım sen Neşet Ertaş’ın anısını mı anlatıyon yoksa kıravatlı eşek sözüyle haşa öğretmenleremi hakaret ediyorsun ?

Oyun havalarıyla Kırşehirspor atkılarıyla bir tv kanalındada Neşet Ertaş’ı anarken herhalde Kırşehirspor’un Amatörün Amatörüne 3.5 trilyonluk borç ile kaybolmasını, Neşet Ertaş’ında ölümünü alkışlarla mı kutluyoruz ?

Biride çıkıyor Neşet Ertaş aleviydi bugüne kadar söyleyemedi vs.vs.Abdallık nedir ? nerden geliyor ? diye nekadar araştırdınızda bu kanıya vardınız.gerçek Bektaşiliğin ne olduğunu biliyormuydunuz ? Türkmen’lerin Horasan’dan geldiğini Abdalların onlara bağlı bir kol olduğunu ne kadar biliyorsunuz ? Bektaşilik ile Türkmen’lerin bağını ve İslam ile birleşmesini ne kadar araştırdınız ? Amaç Neşet Ertaş’ı anmak mı yoksa ortalık mı karıştırmak ? Hepimiz insan hepimiz Müslüman değilmiyiz ? Neşet Ertaş buydu dendiğinde Neden Kırşehirliler o programda yutkundu konuşamadılar ?

Sevgili hemşerilerim Kırşehirlilik ayrı bir duygu, Kırşehirli olmak ayrı bir duygudur.Bizler Kırşehirlilik ruhu ve şuuruyla bilinçlenirsek işte ozaman güçlüyüz.Bir yerlere çıkıp görünmek adına karanlık kuyulara bakmayın ve atlamayın.Düşünün taşının ve 1 gideceğin yere 1.000 düşünerek adım atın.Bu konular ve olaylar önemli ve hassas konular kameraya çıkıp avradıma çoluk çocuğuma hava atıyım amaaaa bak buda tv ye çıkmış desinler diye lütfen ne kendinizi nede Kırşehirimizi aşağlara düşürmeyin.

Kırşehir’li olarak kendi kültürümüzü taşıyan kişilerimizle, değerlerimizle, ağabeylerimiz, ablalarımızla  kısacası Kırşehirlilerle bir araya gelip fikir alışverişinde bulunup adım atmalıyız.

Artık Kırşehir’in kültürünü ve türkülerini temsil edecek insanlarımız çok şükür var.Kaman Ceviz Festivallerine çağırılmasalarda, Kırşehir Belediyesinin yaptığı etkinliklere çağırılmasalarda işte o Kırşehirliler Türkiye’nin dört bir tarafında dünyanın çeşitli ülkelerinde sahneler alıyorlar.

Derdini dinlediğimiz hemşerilerimizi Kırşehir’den ne kadar uzaklaştırıp kopardığımızın farkında bile değiliz.

 

Kulağımız sağır,

dilimiz suskun,

gönlümüz yorgunmu yorgun,

değerlerimiz değersizmi değersiz hal alırken

ben nasıl gülebilirim.

 

İçim titrerken

Benliğimden kopan anılar varken

Bizi bizden uzaklaştıranlar kıs kıss gülerken

Ben nasıl gülebilirim

 

Ahi Evran-ım anılmazken

Seyfe gölümde su kalmazken

Komşu komşuyu tanımazken

Ben nasıl güleyim ben nasıl geleyim……KIRŞEHİR’im

 

Diyen sanat ve kültür insanlarını küstürdükkkk.

Banane Kırşehir’den diyorlar.

Ama onları cümle alem tanıyor bağrılarına basıyorlar.

 

Çok insan belki yazılarıma alınacak ama alınmayın lütfen.Maalesef Kırşehir'in acı yüzü budur.Benimde Cenabı Mevlaya bir can borcum var, günü saati geldimi alır götürür.

Bana kızın yerden yere vurun hatta bakın biryerlerde görev yapıyorsam görevdende alın; ama Kırşehir’ime dokunmayın.

 

Saygılarımla

Ünal KAYA

0554 958 53 993439 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Neşet ETAŞ Ustaya saygı     27/11/2012 16:26

Sayın Ünal Kardeşim yazdığın her yazı bir yaramıza parmak nasıyor. inanın görüş ve düşüncelerimize tercüman oluyorsun. Kırşehir aşkıyla Kırşehire Kırşehirliye hizmet etmek aşkıyla yaşayan insanların düşüncesi dir.herkes anlamaz sözde değil özde Kırşehirli olan ancak bu gibi konulara parmak basar. yüreğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş umarım ders alması gerekenler gerekli uyarı ve ikazları almıştır. Mehmet Kurum hemşerim yorumunda bişey dikkatimi çekti Neşet Usta için gönül adamı kimseyi incitmez diyorsun büyüğüne küçüğüne saygılı davranır bunu tüm Kırşehirliler bilir. ayağınızın turabı olayım derdi rahmetli, ancak çelişen bir konu var, "Tayyip Erdoğanı azarlar gibi zam ayarı yaptı "sözünü doğrusu yadırgadım. bahsettiğimiz zat Neşet ERTAŞ ise Ülkenin Başbakanına azarlar gibi asla konuşmadı gülümseyerek zam biraz fazla oldu sayın başbakanım dedi. lütfen daha dikkatli olalım. Saygı ile selamlıyorum her nerde Kırşehirli hemşehrimiz var ise..
Recai İLHAN

     01/11/2012 12:32

O programda, Neşet ERTAŞ'dan duymak istediklerini fakat ölene kadar duyamadıkları ayrımcılık sözlerini garipten duymuş gibi anlattılar. Neymiş Efendim Alevi olduğunu söylemekten korkmuş.Korkaklardan ozan olur mu? Canlı yayında Tayyip Erdoğan gibi bir lideri azarlar gibi zam ayarı yapan yiğit garip korkar mı? Sazını hiç bir ideolojiye teslim etmediği için,ideolojik türküler söylemesi istendiğinde biz gönül adamıyız ,gönülden çalarız ,gönülden söyleriz dediği için diğer sanatçılardan farklıydı Garip. İncitme Can incitme ile insane, Mezarının babasının ayak uçlarına isteyerek ataya, Hata Benim günah benim diye yara,sevgiliye,kadına,eşe olan sevgiyi ,saygıyı anlatan garipi, Kravatlı EŞEK gibi çirkin ve doğru olmayan bir anı ile anmak ve bunu TV de canlı izlemenin bütün sevenlerini üzdüğünü düşünüyorum. Gönülden gönüle gizli bir yolu yıllar önce keşfeden,her türküsü bir kitap,bir belgesel olacak bir gönül adamı,bir garip böyle anılmamalıydı. ALLAH YATTIĞI YERİ NUR ETSİN. Saygılarımla
Mehmet KURUM

Yazarın diğer yazıları

Şartlar Olmamızı Gerektiriyorsa MİLLETVEKİLİ'de Oluruz. - 28/08/2014
Çok ŞÜKÜR Allah'ım !.... - 15/04/2014
Yardımlaşma ve Dayanışma,Ayrışma ve Kutuplaşmayamı Gidiyor - 24/03/2014
Kime ne için NEŞET ERTAŞ ödülü verildi anlamış değiliz - 21/10/2013
SAHİ BİZ KİMİN ADAMIYIZ ? - 23/06/2013
ÖZÜR DİLİYORUM - 03/06/2013
Okumuşun Cahili Olurmu? - 19/05/2013
SİYASET İÇİN DERNEK KURULMAZ - 18/04/2013
DÜZENİN İÇİNDEKİ DÜZENSİZLİKTE RAFTAKİ SAKLI “KUL HAKLARI” - 13/03/2013
 Devamı
ÜNAL KAYA - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEK BAŞKANI

ÜNAL KAYA
Dernek Başkanı
Özgeçmiş
www.unalkaya.com
Başkandan Mesaj
BİMER BAŞVURU
Bimer Başvuru Formu | Bimer sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92525.9489
Euro6.56776.5940
Hava Durumu
Saat

FACEBOOK'ta BİZ
KIRŞEHİR İDARİ YAPISI

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ


MUSTAFA KENDİRLİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
AK PARTİ
 Halkla İlişkiler Binası 1.
Kat Nolu Banko Oda: E113

TEL: 0312 420 59 38
        0312 420 59 39
FAX: 0312 420 22 61


 

 Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ?

 

DR. METİN İLHAN
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
CHP

 Halkla İlişkiler Binası 3. 
Kat 3 Nolu Banko Oda: F320

TEL: 0312 420 56 20
        0312 420 56 21
FAX: 0312 420 21 23 Kırşehir Valisi İbrahim AKIN

İbrahim AKIN
 Kırşehir Valisi

Tel : 0386 213 11 25  
Fax: 0386 213 33 97


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu

Selahattin EKİCİOĞLU
Kırşehir Belediye Başkanı

Tel : 0386 213 10 23 
Fax: 0386 213 44 87
 

 

 

YURT DIŞINDAKİ DERNEKLERİMİZ

 • ABD
  ALMANYA
  AVUSTURYA
  AVUSTURALYA
  BELÇİKA
  DANİMARKA
  FRANSA
  HOLLANDA
  İSVEÇ
  İSVİÇRE
  İTALYA
  İSPANYA
  NORVEÇ

Nöbetçi Eczaneler
 Kırşehir

Konaklama Mekanları

Kırşehir 

Kaplıcalarımız

 Kırşehir

Gezi Alanları

 Kırşehir

Onix Kırşehir

 

Kaman Cevizi

TÜRKİYE deki DERNEKLERİMİZ
 • ADANA
  ADIYAMAN
  AFYONKARAHİSAR
  AĞRI
  AMASYA
  ANKARA
  ANTALYA
  ARTVİN
  AYDIN
  BALIKESİR
  BİLECİK
  BİNGÖL
  BİTLİS
  BOLU
  BURDUR
  BURSA
  ÇANAKKALE
  ÇANKIRI
  ÇORUM
  DENİZLİ
 • DİYARBAKIR
 • Temsilcimiz
 • Ramazan Doğan 
 • 0542 584 40 06
 • EDİRNE 
 • ELAZIĞ
  ERZİNCAN
  ERZURUM
  ESKİŞEHİR
  GAZİANTEP
  GİRESUN
  GÜMÜŞHANE
  HAKKARİ
  HATAY
  ISPARTA
  MERSİN
 •  
 • Mersin Kırşehirliler Derneği

 •  
  İSTANBUL

 • İZMİR
  KARS
  KASTAMONU
  KAYSERİ
  KIRKLARELİ
  KIRŞEHİR
  KOCAELİ
 •  
 • Gebze Kırşehirliler Derneği
  Tel :
   
  KONYA
  KÜTAHYA
  MALATYA
  MANİSA
  KAHRAMANMARAŞ
  MARDİN
  MUĞLA
  MUŞ
  NEVŞEHİR
  NİĞDE
  ORDU
  RİZE
  SAKARYA
  SAMSUN
  SİİRT
  SİNOP
  SİVAS
  TEKİRDAĞ
  TOKAT
  TRABZON
  TUNCELİ
  ŞANLIURFA
  UŞAK
  VAN
  YOZGAT
  ZONGULDAK
  AKSARAY
  BAYBURT
  KARAMAN
  KIRIKKALE
  BATMAN
  ŞIRNAK
  BARTIN
  ARDAHAN
  IĞDIR
  YALOVA
 •  
 • Yalova Kırşehirliler derneği
  Tel:
   
  KARABÜK
  KİLİS
  OSMANİYE
  DÜZCE
 • DÜZCE 

 

Sitemizde yayınlanan Reklamlardan Herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Dünya Kırşehirliler Derneği Oluşum Aşamasında olup Şu an itibariyle internet üzerinden faaliyete başlamıştır..Derneğimiz Kurulum aşamasındadır

Videolarımız
 Kırşehir
Takvim