• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/kirsehirlilerdernegi
 • www.twitter.com
Dünya Kırşehirliler Derneği
  • OZANLAR VE EVLİYALAR DİYARI "KIRŞEHİR" KENTPARK
  • Dünya Kırşehirliler Derneği | Türkiye ve Dünya'nın her yerine hizmetlerine devam.
  • NEŞET ERTAŞ "KIRŞEHİR" demek "BOZLAK" demek
  • Dünya Kırşehirliler Derneği Neşet Ertaş için Var
  • AHİLİK | AHİ EVRAN-I VELİ | ŞEYH EDEBALİ
  • Ahilik Nedir - Ahi Evran-ı Veli Kimdir - Şeyh Edebali Kimdir Kırşehir Değerleri Selçuklu - Osmanlı - Türkiye
Üyelik Girişi
Ana Menü
Site Haritası
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Prof.Dr. Vatan KARAKAYA

Ahi Evran Üniv.Rektörü

Kırşehir Büyükleri
Şeyh Edebali Kimdir ?

Şeyh Edebali 

 Kırşehir

Ahi Evran veiAhilik

Kırşehir

Cacabey ve Medresesi

Kırşehir

Aşıkpaşa ve Türbesi

 Kırşehir

Yunus Emre ve Türbesi

 Kırşehir

Süleyman Türkmani

 Kırşehir

Ahmedi Gülşehri

Dünya Kırşehirliler Derneği
Kırşehir

Seyfe Gölü

 Kırşehir

Kesik Köprü

  Kırşehir

Hirfanlı Barajı

Kırşehir

Kalehöyük

OZANLARIMIZ
Kırşehir 

Muharrem Ertaş

Kırşehir

Çekiç Ali

 Kırşehir

Hacı Taşan

Kırşehir

Aşık Said

 Kırşehir

Şemsi Yastıman

 Kırşehir

Neşet Ertaş

  Kırşehir

Ekrem Çelebi

  Kırşehir

Bahri Altaş

 Kırşehir

Tufan Altaş

Kırşehir

Kırşehir Ustaları

Kırşehir 

Kaman MehterTakımı

KİŞİSEL SİTELER
Ünal KAYA
unalkaya40@hotmail.com
Sadakattan Uzak YÜZLER
27/12/2012

Merhabalar sevgili okurlarım.En derin sevgi ve selamlarımı sunarak kalbi duygularımla selamlıyorum.

Ahilik geleneğinin hoşgörüsü ile insanlığa yardım eden insanlar yolundan Allah'ım bizleri ayırmasın.

Kırşehir'de ve Kırşehir dışında hizmet eden makam sahibi büyüklerimden tek dileğim Ahi Evran-ı Veli'nin hoşgörüsü ile gelen misafirlerini veya arayan misafirlerini karşılamak ve yardımcı olmalarını her zaman istemekteyim.

Unutmayalım ki! gülümsemede bir sadakadır.Paranız olmasada yardım etmesenizde en büyük sermayeniz bir tatlı dil bir tebessümünüzdür.Kimseyi bu sadakanızdan mahrum etmeyin.

Geçtiğimiz günlerde kutladığımız Öğretmenler Gününde kendi çabalarıyla onlarca projeye imza atan haber edilmemesine rağmen, ilçe Milli Eğitim Müdürünün izinli olmasına rağmen kendi çabalarıyla Kırşehir'e kadar ulaşarak, Kırşehir'de yılın öğretmeni seçilmiştir.Ankara'da sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün makamında Kırşehir'i temsilen bulunmuştur ve fotoğraflar çekilerek Kırşehir'e onurlu ve gururlu bir şekilde dönmüştür.

İşte bu Kahraman öğretmenimiz henüz 28 yaşında Hayrettin İnan'dır Kırşehir'lidir Kırşehir'in örnek evladıdır.Kendisiyle bizler gurur duyarken, Kırşehir Milli Eğitim camiasından yılın öğretmeni seçilmiş olmasına rağmen düşmanlık hisleri içten içe artmıştır.Bende soruyorum bizler çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz diye.Sayın Kırşehir Milli Eğitim il yöneticilerim ilçe yöneticilerim bu öğretmenimizi dilimizin ucuyla değilde kalbimizden geldiği gibi kucaklasaydık olmazmıydı ne kaybederdik ? 

Kısacası Hayrettin İnan Kırşehir'de Yılın ÖĞRETMENİ oldu ama bu gurur veren tabloyu kendisine sorduğumuzda içler acısı manzaralarla karşılaştık.Ben artık hiçbir projeye katılmayacağım TÖVBE ETTİM sözüyle karşılaştık.Afalladım hocam neden dedim lütfen başka bir soru sormayın TÖVBE ETTİM dedi.Ne kadar acı demi ?

Marmara Üniversitesi'nden 35 Öğretim görevlileri, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan bir kafileyi Kırşehir Akçakent Ömeruşağı İlköğretim Okulu'na getirmeye karar verdik.Başka illere giden Marmara Üniversitesi bünyesinde bulunan  Güneşin Çocuklarına Yardım Derneği'ne Kırşehir'li mehmet Işıker kardeşimle iştişare yaparak KIrşehir'e getirmeye karar verdik.

Kırşehir'de konaklama için Kırşehir Belediyesine söylenildi Milli Eğitim il müdürlüğüne söyleyin dediler.Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bizzat gidildi netice alamadık.Aksaray ilinde bir köy okulunda o projeye dahil edilerek konaklama için Aksaray'dan destek geldi.

Akçakent ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ömeruşağı Köyü için izin isteniliyor ve denilen şu Mahsenli İ.Ö.O olsun.Ömeruşağı İ.Ö.O Kırşehir il sıralamasında başarı oranı 17 sırada Mahsenli ise 86 sırada uzatmayayım dedim hangi okula gidip gidemeyeceğine kimse karar veremez ben karar veririm diyerek izin veriyorlarmı vermiyorlarmı onu sorun sadece dedim ve izin çıktı.

Herşey hazır köy muhtarmızı aradım geçmişlerinizin hayrına ekibin yemeklerini verin Ahi misafir perverliğini gösterin dedim tamam dediler.Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz sağolsunlar çok ilgilendiler.

35 arkadaşımız köye gelirken kitaplar, toplar, eğitim cd leri, konferanslar, seminerler, veli bilgilendirmeleri vs.vs 6 saat köyde kalarak aktivite yaptılar.

Çocuklarımız, veliler, öğretmenlerimiz okadar mutlulardıki beni aradı okul müdürümüz heycandan nasıl teşekkür edeceğini şaşırdı.Yemek veren tabildot şirketini aradım teşekkürlerimi sundum onlarında gönlünü aldık.

Ama bu olay hiçbir basında Kırşehir'de yer almadı.Kırşehir il ve İlçe Milli Eğitim web sitelerinde haberleri yapılmadı.Sağolsunlar siyasetle uğraşmaktan bu tür onure edici olaylarla ilgilenemiyorlar ne yapsınlar.Yakında Başbakanımıza ricada bulunacağım Milli Eğitim Bakanımız yöneticilerimize siyaset dersini versinler.Siyaset yaparken eğitim ve öğretimide onlara öğretsinler.

2 olay ikiside Milli Eğitim il Müdürlüğü ile alakalı.Dedim yeni İl Milli Eğitim Müdürümüz gelmiş arayımda hayırlı olsun deyim demez olaydım.Sekreteri çıktı orda olmadığını söyledi.Ozaman not alın dedim Dünya Kırşehirliler Derneği Koordinasyon Başkanı, Tv Program Yapımcısı Ünal Kaya dedim.Hı hı mı mı bişeyler mırıldandı çabuk olun acele edin gibi birşeyler söyledi.Hayırdır dedim dedi misafirler geldide he dedim onlar adam biz adam değiliz sanırım dedim.Homurdandı sekreter, dedim bak önce müsade istersiniz bir saniye beklermisiniz dersiniz, arkasından misafirinize hoşgeldin edersiniz ondan müsade ister benim notumu alırsınız dedim.Eğitimincisiniz size onudamı ben öğreteyim dedim.Notumu alın sizle fazla konuşmayacağım dedim ve ekledim yılın öğretmeni seçilen öğretmenimizden bahsettin, Marmara Üniversitesinden gelen 35 eğitimciden bahsettim haberiniz varmı diye haberlerinin olmadığını söylediler.Milli Eğitim Müdürünüze hayırlı olsun dileklerimi iletin telefonum bu kendisiylede özel konuşmak istiyorum dedim ama HALE ARAYAN TENEZZÜL eden olmadı.Yani koltuk ve makam burdada ağır bastı.

Ankara'ya gittim Milletvekillerimiz her telefon görüşmemizde beni hep TBMM davet ettiler.İlk defa meclise gidiyordum.Meclise vardım adı malüm değil bir danışmanımız içeri girdim selam verdim oturuyordu ben elimi uzattım merhaba ettim ayağa kalkma nezaketinde bile bulunmadı.Biraz zaman geçti 4-5 kişi geldi telefonlar çalıyor vs vs.Çay söyledi çay geldi bir acı çay içtik şükür haz almadım sohbet yok muhabbet yok samimiyet yok dedim Neşet Ertaş gibi Kalk kısmet bu eller bize yaramaz diyerek vedalaştım yine ayağa falan kalkmadı.Ardından Amasya Milletvekilimiz Prof Dr Sayın Naci Bostancı'nın makamına davetliydim Hocamız benimle selamlaştı konuştu hatta bugünün anısını ölümleştirelim diyerek birde fotoğraf çektirdi.

Değerli Kırşehirli danışman abimiz biz sizlere iş istemeye, para dilenmeye veya bir bardak çay içmeye gelmiyoruz.Biz sadece Kırşehirli şuurunuzu yaşatmaya geliyoruz.Sizin danışman olarak vekil makamında yaptığınız işler kadar bende iş yapıyorum.Benim gibi bugüne kadar Türkiye'nin kaç ilinde kaç Kırşehirliyle buluştunuz ? burslar, Irak'ta 300 kişiye, Türkiye'nin çeşitli illerinde 400 kişiye yakın iş, tayinler, haberler vs vs işte bunları ben tek başıma ÜNAL KAYA olarak yapıyorum.Ayağa kalkıp kalkmama önemli değil o saygı ve edepten ileri gelir ama samimiyetsizlik duygusuzluktan ve merhametsizlik insanın özünden gelir.Sayın danışmanım sende sadakayı cariyeden uzaktasın bir tebessüm gösterecek sermayen yok.

Sevgili Kırşehir'li hemşerilerim siz siz olun makam ve mevkinizde olduğunuzda samimyetsizlikten ve Kırşehir örf ve adetinizden kimseye ödün vermeyin.Her yüksek makamlara erdiğinizde Ahi Evran-ı Veli gibi örnek olun, Aşıkpaşa gibi yalan ve yanlışlara dik başınızla karşı durun.

Gülen yüzünüzdeki sermayeniz tükenmesin inşallah.

Saygılarımla

Ünal KAYA
0554 958 53 99


2712 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Şartlar Olmamızı Gerektiriyorsa MİLLETVEKİLİ'de Oluruz. - 28/08/2014
Çok ŞÜKÜR Allah'ım !.... - 15/04/2014
Yardımlaşma ve Dayanışma,Ayrışma ve Kutuplaşmayamı Gidiyor - 24/03/2014
Kime ne için NEŞET ERTAŞ ödülü verildi anlamış değiliz - 21/10/2013
SAHİ BİZ KİMİN ADAMIYIZ ? - 23/06/2013
ÖZÜR DİLİYORUM - 03/06/2013
Okumuşun Cahili Olurmu? - 19/05/2013
SİYASET İÇİN DERNEK KURULMAZ - 18/04/2013
DÜZENİN İÇİNDEKİ DÜZENSİZLİKTE RAFTAKİ SAKLI “KUL HAKLARI” - 13/03/2013
 Devamı
ÜNAL KAYA - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEK BAŞKANI

ÜNAL KAYA
Dernek Başkanı
Özgeçmiş
www.unalkaya.com
Başkandan Mesaj
BİMER BAŞVURU
Bimer Başvuru Formu | Bimer sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92525.9489
Euro6.56776.5940
Hava Durumu
Saat

FACEBOOK'ta BİZ
KIRŞEHİR İDARİ YAPISI

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ


MUSTAFA KENDİRLİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
AK PARTİ
 Halkla İlişkiler Binası 1.
Kat Nolu Banko Oda: E113

TEL: 0312 420 59 38
        0312 420 59 39
FAX: 0312 420 22 61


 

 Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan ?

 

DR. METİN İLHAN
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ
CHP

 Halkla İlişkiler Binası 3. 
Kat 3 Nolu Banko Oda: F320

TEL: 0312 420 56 20
        0312 420 56 21
FAX: 0312 420 21 23 Kırşehir Valisi İbrahim AKIN

İbrahim AKIN
 Kırşehir Valisi

Tel : 0386 213 11 25  
Fax: 0386 213 33 97


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu

Selahattin EKİCİOĞLU
Kırşehir Belediye Başkanı

Tel : 0386 213 10 23 
Fax: 0386 213 44 87
 

 

 

YURT DIŞINDAKİ DERNEKLERİMİZ

 • ABD
  ALMANYA
  AVUSTURYA
  AVUSTURALYA
  BELÇİKA
  DANİMARKA
  FRANSA
  HOLLANDA
  İSVEÇ
  İSVİÇRE
  İTALYA
  İSPANYA
  NORVEÇ

Nöbetçi Eczaneler
 Kırşehir

Konaklama Mekanları

Kırşehir 

Kaplıcalarımız

 Kırşehir

Gezi Alanları

 Kırşehir

Onix Kırşehir

 

Kaman Cevizi

TÜRKİYE deki DERNEKLERİMİZ
 • ADANA
  ADIYAMAN
  AFYONKARAHİSAR
  AĞRI
  AMASYA
  ANKARA
  ANTALYA
  ARTVİN
  AYDIN
  BALIKESİR
  BİLECİK
  BİNGÖL
  BİTLİS
  BOLU
  BURDUR
  BURSA
  ÇANAKKALE
  ÇANKIRI
  ÇORUM
  DENİZLİ
 • DİYARBAKIR
 • Temsilcimiz
 • Ramazan Doğan 
 • 0542 584 40 06
 • EDİRNE 
 • ELAZIĞ
  ERZİNCAN
  ERZURUM
  ESKİŞEHİR
  GAZİANTEP
  GİRESUN
  GÜMÜŞHANE
  HAKKARİ
  HATAY
  ISPARTA
  MERSİN
 •  
 • Mersin Kırşehirliler Derneği

 •  
  İSTANBUL

 • İZMİR
  KARS
  KASTAMONU
  KAYSERİ
  KIRKLARELİ
  KIRŞEHİR
  KOCAELİ
 •  
 • Gebze Kırşehirliler Derneği
  Tel :
   
  KONYA
  KÜTAHYA
  MALATYA
  MANİSA
  KAHRAMANMARAŞ
  MARDİN
  MUĞLA
  MUŞ
  NEVŞEHİR
  NİĞDE
  ORDU
  RİZE
  SAKARYA
  SAMSUN
  SİİRT
  SİNOP
  SİVAS
  TEKİRDAĞ
  TOKAT
  TRABZON
  TUNCELİ
  ŞANLIURFA
  UŞAK
  VAN
  YOZGAT
  ZONGULDAK
  AKSARAY
  BAYBURT
  KARAMAN
  KIRIKKALE
  BATMAN
  ŞIRNAK
  BARTIN
  ARDAHAN
  IĞDIR
  YALOVA
 •  
 • Yalova Kırşehirliler derneği
  Tel:
   
  KARABÜK
  KİLİS
  OSMANİYE
  DÜZCE
 • DÜZCE 

 

Sitemizde yayınlanan Reklamlardan Herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Dünya Kırşehirliler Derneği Oluşum Aşamasında olup Şu an itibariyle internet üzerinden faaliyete başlamıştır..Derneğimiz Kurulum aşamasındadır

Videolarımız
 Kırşehir
Takvim